اشتراک گذاری

راهنمای خرید اتومو

برای خرید اتومو ی مناسب با موهایتان باید انواع اتوموها را بشناسید و متناسب با نوع و جنس مو یکی را انتخاب کنید. چرا که نوع اتومویی که انتخاب می کنید می تواند بر روی موهایتان تاثیرات منفی داشته باشد. در این مقاله سعی داریم به شما در انتخاب یک اتوموی مناسب کمک کنیم.

راهنمای خرید اتومو

انواع اتومو

اتومو بر اساس جنس صفحه به چند نوع تقسیم می شوند: معمولی، سرامیکی، تیتانیومی، آیونیک و تورمالینی.

 • اتوموهای معمولی

کفی این نوع از اتوموها از جنس فلز است و غالبا نمی توان درجه حرارت را روی عدد دلخواه تنظیم کرد. اما برای آنها یک طیف کم، زیاد و متوسط تعبیه شده است. این اتومو ها برای افرادی که گاه به گاه موهای خود را صاف می کنند مناسب است. این گزینه برای کسانی که قصد خرید اتوموی قوی و با کیفیت بالایی را دارند، توصیه نمی شود.

 • اتوموهای سرامیکی

در این نوع از اتوموها قابلیت تنظیم دما وجود دارد. علاوه بر این قیمت مناسب تری نسبت به سایر اتوموها دارند. دلیل دیگر محبوبت این مدل آسیب کمتری است که به مو وارد می کند و موهای رنگ شده را کدر نمی کند. در واقع برای موهای نازک و شکننده گزینه خوبی هستند. در اتوموهای سرامیکی احتمال سوزاندن موها کم تر است. این اتوموها حرارت را به صورت یکنواخت پخش می کنند. علاوه بر این حرارت تولید شده از نوع مادون قرمز است. از طرفی به خاطر ظرفیت گرمایی بالایی که سرامیک دارد، می تواند گرما را برای مدت بیشتری حفظ کند.

تمامی موارد بالا سبب می شود که اتوموهای سرامیکی جز محبوب ترین اتوموها قرار گیرند. اما باید در خرید اتوموهای سرامیکی دقت کنید. در مدل های ارزان تنها یک لایه نازک از سرامیک دور صفحه را پوشانده است که به مرور زمان از بین می رود و مو با فلز بی کیفیت زیرین در تماس قرار می گیرد. در نظر داشته باشد که صفحات سرامیکی نسبت به سایرین شکننده تر هستند و نیاز به مراقبت بیشتری دارند.

 • اتوموهای تورمالینی

تورمالین از سنگ های نیمه قیمتی است که در صنعت کاربرد فراوان دارد. از آنجا که ظرفیت گرمایی بالایی دارد، می تواند حرارت را در خود نگه دارد، بنابراین برای ساخت اتومو مناسب است. به سبب خاصیت تورمالین، مو ها پس از اتوکشی براق و خوش حالت می شوند. این نوع از اتوموها نیز حرارت مادون قرمز تولید می کنند. با تماس مو با صفحه تورمالینی، فولیکول ها بسته می شوند و احتمال آسیب رسیدن به مو در پی اتو کشی مکرر کم تر می شود. اگر قصد خرید اتومو برای موهای آسیب دیده خود را دارید اتومو های تورمالینی می توانند گزینه مناسبی باشند.

 • اتوموهای آیونیکی

اگر موهای شما خشک است و شما قصد خرید اتوموی مناسب موهایتان را دارید، اتوموهای آیونیکی اجازه نمی دهد که رطوبت موهای شما از بین برود. البته قیمت این مدل ها بیشتر از سایرین است. در خرید اتومو باید به حجم مو و ضخامت آن دقت کنید. هر چه موی شما حجیم و ضخیم تر باشد باید از اتوموی قوی تری استفاده کنید.

 • اتوموهای تیتانیومی

اتومو های تیتانیومی سریع تر از سایرین داغ می شوند و سریع تر نیز حرارت را انتقال می دهند. در استفاده از این مدل اتومو باید دقت کنید که مو زیاد در تماس با صفحه تیتانیومی نماند زیرا امکان دارد که مو های شما بسوزد. اما اگر به درستی از آن استفاده کنید می تواند گزینه مناسبی برای خرید اتومو باشد مخصوصا برای کسانی که مو های ضخیمی دارند.

اهمیت عرض اتومو

اتومو های باریک و بلند نه تنها موها را صاف می کند بلکه برای حالت دادن مو ( فر کردن) نیز به کار می روند. اتوموهای پهن و بلند برای مو های ضخیم و بلند مناسب است. اگر مو های ضخیم و بلندی دارید خرید اتومو های عریض تر را به شما پیشنهاد می کنیم تا بتواند قسمت بیشتری از حجم مو را صاف کند.

برای آشنایی بیشتر با انواع اتو مو مناسب برای موهای نازک و کم پشت کلیک کنید.

اهمیت نوع مو در خرید اتومو

با توجه به تنوع مدل های اتومو در بازار شما باید با در نظر گرفتن یک سری از فاکتور ها مبادرت به خرید اتومو بکنید . یکی از این فاکتور های مهم نوع موی شماست. در ادامه به صورت اختصاری به معرفی اتومو های مناسب با نوع موی شما می پردازیم.

 • موهای صاف و نازک

اگر مو های شما لخت است شما باید اتومویی را انتخاب کنید که حرارت زیادی تولید کند. خرید اتومو های سرامیکی می توانند گزینه های مناسبی باشند چرا که نه تنها به مو هایتان آسیب نمی رسانند بلکه از الکتریسیته موهایتان نیز جلوگیری می کنند.

 • موهای فر و نازک

برای مو های فر و نازک اتومویی مناسب است که بتوانید دمای آن را تنظیم کنید. که در این صورت بهترین گزینه ها برای خرید اتومو می توانند اتومو های تیتانیومی و تورمالینی باشند.

 • موهای ضخیم و صاف

اگر مو های شما کمی حالت دار و ضخیم است، بهتر است برای خرید اتومو مدلی را انتخاب کنید که پهن باشد و از طرفی بتوانید درجه حرارت را نیز تغییر دهید. در این صورت شما می توانید با توجه به حجم موهایتان دما را تنظیم کنید.

 • مو های فر و ضخیم

اگر مو های شما جز این گروه است باید اتومویی را انتخاب کنید که هم دمای آن تنظیم شود و هم کفی عریضی داشته باشد. اتومو هایی که یون های زیادی تولید می کنند مو های شما را در برابر حرارت محافظت می کنند و اجازه نمی دهند که رطوبت مو های شما از دست برود. اگر شما قصد خرید اتوموی مناسب برای آقایان دارید بهتر است که اتومو های باریک تر را انتخاب کنید.

اتومو و آسیب رسانی به مو

به طور کلی حرارت موجب آسیب به مو می شود. بنابراین اتومو ها با هر برندی که باشند به مو آسیب می رسانند. اما شما باید برای خرید اتومویی هزینه کنید که آسیب کمتری به موی شما می زند. دو عامل مهم که در آسیب به مو تاثیر دارد حرارت اتو و نوع رسیدن حرارت به مو است.

نهایت حرارتی که اتوموها تولید می کنند 240درجه سانتی گراد است اما این میزان حرارت به مو ها آسیب می رساند. حداقل دمای کاربردی 170 درجه سانتی گراد است و کمتر از آن علنا نه مو را حالت دار می کند و نه مو صاف می شود.

طریقه انتقال حرارت به دو عامل بستگی دارد. یکی جنس کفی اتومو و دیگری المنت هایی که دستگاه را گرم می کنند. در مورد جنس کفی اتومو ها در بالا بحث شده است. بهترین جنس کفی سرامیکی و تورمالینی است که حرارت را به صورت یکنواخت منتقل می کنند و آسیب کمتری به مو می رسانند.

سایر فاکتورها برای خرید اتو موی مناسب

چند فاکتور دیگر وجود دارند که برای خرید اتومو باید به آنها توجه کنید.

 • دکمه تنظیم دما

در اتوموهای جدید این دکمه ها برای تنظیم حرارت اتومو تعبیه شده اند. شما با این ویژگی می توانید متناسب با نوع موهایتان دما را تنظیم کنید.

 • اندازه و پهنای اتومو 

اگر مو های شما بلند است، اتوموی مناسب برای شما باید پهنای عریض تری داشته باشد تا در کمترین زمان ممکن موهای خود را صاف کنید. اما اگر مو های شما کوتاه است اتوموهای باریک نیز برای شما مناسب است.

این آموزش برای شما مفید خواهد بود: نحوه استفاده از اتو مو سه کاره

 • طول سیم

شاید به نظرتان این ویژگی مهمی نباشد اما در دراز مدت متوجه خواهید شد که سیم بلند اتومو کارایی بیشتری برای شما دارد. حداقل طول پیشنهادی 240 سانتی متر است.

 • محل اتصال سیم به اتومو

برخی از اتوموها در محل اتصال سیم به دستگاه دارای اتصال چرخشی هستند که کار کردن با آنها را خیلی راحت کرده است. این بدین معناست که زمانی که جهت حرکت شما عوض می شود سیم نیز با حرکت شما می چرخد و مانع کار شما نمی شود.

 • گارانتی اتومو

گارانتی محصولات همیشه یک ویژگی مهم و تاثیرگذار در خرید اتومو و سایر محصولات است. کیفیت یک محصول بعد از استفاده آن مشخص می شود پس نسبت به داشتن گارانتی سخت گیر باشید.

Rate this post

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کار نکردن موتور سشوار
علت کار نکردن موتور سشوار
گرمای بیش از حد سشوار
علت گرمای بیش از حد سشوار
خوب گرم نشدن سشوار
علت خوب گرم نشدن سشوار
عوارض لیزر پوست
عوارض لیزر پوست
علت روشن نشدن اتو مو
علت روشن نشدن اتو مو
آیا بوتاکس مضر است؟
عوارض تزریق بوتاکس چیست؟