اشتراک گذاری
Share on whatsapp
Share on email
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

نحوه استفاده از اتو مو سه کاره به چه صورت است؟

تا چند سال قبل دستگاه های حالت دهنده مو هر یک برای کاربردی مجزا ساخته می شدند. اما امروزه شاهد تولید محصولاتی چند کاره هستیم که به کمک آن ها می توان تنها با خرید و داشتن یک دستگاه، مو را به حالت های مختلف آرایش کرد. به این دستگاه های چند کاره، اتو مو سه کاره گفته می شود که در برند ها و مدل های مختلفی در بازار موجودند. استفاده از اتو مو سه کاره کار دشواری نیست و می توان با کمک گرفتن از دفترچه راهنمای این دستگاه ها کار با اتو مو چند کاره را یاد گرفت.

اما با این حال برخی نکات ریز و ظریف نیز می تواند در استفاده هر چه بهتر از این دستگاه های چند کاره مفید واقع شود. در کنار سوالاتی که در خصوص نحوه استفاده از اتو مو سه کاره مطرح می شود، مزیت های کار با این دستگاه ها نیز جالب توجه است. این اتو های موی سه کاره را می توان برای کاربرد های مختلف و جنس مو های متفاوت استفاده کرد. در ادامه به تمام این موارد پاسخ می دهیم.

استفاده از اتو مو سه کاره

مزیت های استفاده از اتو مو سه کاره چیست؟

اول از همه ببینیم که این دستگاه های جدید چه مزیت هایی دارند و چرا باید آن ها را جایگزین اتو مو های تک کاره کرد. اول از همه این که این اتو مو ها را می توان برای انواع مدل های مو چه کوتاه و چه بلند استفاده کرد. اگر نحوه استفاده از اتو مو سه کاره را بدانید، به راحتی می توان هر مدل مویی را به زیبا ترین شکل ممکن حالت داد.

این دستگاه ها برای جنس های مختلف مو نیز کارایی دارند. از انواع مو های لخت و صاف گرفته تا مو های فر و حالت دار و وزوزی را می توان با این اتو های چند کاره حالت داد. با دانستن چند نکته و تکنیک در خصوص کار با اتو مو سه کاره می توان مانند یک آرایشگر حرفه ای زیبا ترین مدل مو ها را درست کرد. اما شاید مهم ترین مزیت استفاده از این دستگاه ها مقرون به صرفه بودن آن باشد.

شما به جای خرید چند وسیله مجزا، تنها با خرید یک اتو مو سه کاره با کیفیت و کاربردی می توانید همزمان سه دستگاه در خانه داشته باشید. این دستگاه ها می توانند همزمان برای لخت کردن مو ها، فر کردن و ویو ریز موها و بابلیس کردن مو مورد استفاده قرار بگیرند. البته قطعا تعمیر اتو مو در صورتی که این دستگاه سه کاره باشد، پیچیدگی بیشتری خواهد داشت.

نکات کار کردن با اتو موی سه کاره

پیش از این که در خصوص طرز کار با اتو مو سه کاره صحبت کنیم، برخی نکات وجود دارند که بهتر است پیش از کار با این دستگاه ها آن ها را رعایت کنید. اول از همه این که بهتر است پیش از استفاده از این دستگاه ها موهای خود خوب شسته باشید و موها فاقد چربی اضافی باشند. این کار موجب می شود که استفاده از اتو مو سه کاره راحت تر شده و حالت دهی مو ها بهتر صورت بگیرد. دوم این که پیش از استفاده بهتر است مو های خود را با یک سشوار خشک کنید. استفاده از براق کننده مو می تواند تاثیر استفاده از دستگاه را بیشتر کند.

اتو موی سه کاره درست مانند سایر اتو مو ها اگر به ریشه مو برخورد کند می تواند به آن آسیب برساند. به همین دلیل باید از برخورد مستقیم اتو با ریشه مو خودداری کنید. از طرفی اگر مو ها دارای رنگ و دکلره هستند بهتر است برای محافظت بیشتر آن ها در برابر حرارت اتوی مو، از کمی واکس مو استفاده کنید. اتوکشی مو ها اگر برای صاف کردن باشد باید از بالا تا پایین مو ها انجام شود. در نهایت نحوه استفاده از اتو مو سه کاره بهتر است بر اساس مدل مو، جنس مو و سایز و حجم مو ها صورت بگیرد.

کار با اتو موی سه کاره برای مو های فر و وزوزی

اگر مو هایی که می خواهید از این اتوی مو برای حالت دهی آن استفاده کنید فر یا وز است، بهتر است نکات زیر را برای کار با اتو موی سه کاره در نظر داشته باشید. اول این که بهتر است برای کارایی بهتر دستگاه، حجم کمی از مو ها را داخل آن قرار دهید و به تدریج لایه های باریکی از مو ها را اتو بکشید یا بابلیس کنید. اگر می خواهید از اتو مو سه کاره برای صاف کردن مو های فر و وز استفاده کنید بهتر است قبل از صاف کردن، کمی براق کننده به مو ها بزنید.

اگر مو ها را صاف کردید و کمی خورده مو روی سر وجود داشت تنها مقدار بسیار کمی کرم روی این بخش ها بزنید و بیش از حد از این کرم ها استفاده نکنید تا صافی مو دچار مشکل نشود. جهت استفاده از اتو موی سه کاره برای صاف کردن مو های فر بهتر است ابتدا مو ها را خوب بشویید، سپس با یک حوله کاملا آن را خشک کرده و نم و رطوبت آن را بگیرید. سپس مو ها را شانه کرده و از هم جدا کنید. سپس کمی با باد سشوار آن را خشک کرده تا آماده اتوکشی شود. حالت دستگاه را روی گزینه صاف کردن مو ها بگذارید و با دسته دسته های باریک مو، کار اتو کشی و صاف کردن مو های فر را انجام دهید.

نحوه کار با اتو موی سه کاره برای مو های صاف

مو های صاف ممکن است کمی موج داشته باشند و نیاز به اتوکشی جهت صاف کردن و لخت کردن آن ها باشد. از طرفی ممکن است استفاده از اتو موی سه کاره برای مو های صاف برای فر کردن یا بابلیس کردن و حالت دهی آن باشد. در خصوص این جنس مو نیز بهتر است مو ها ابتدا تمیز و خشک باشند و کمی نیز کرم روی آن ها زده شود تا کار اتوکشی یا فر کردن راحت تر انجام شود. مو های صاف نسبت به مو های فر شکنندگی بیشتری دارند از این رو بهتر است زیاد اتو را روی مو نگه ندارید و حتما از واکس یا کرم مو به عنوان لایه محافظ مو استفاده کنید.

4.6/5 - (22 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آدرس نمایندگی های تعمیرات لوازم آرایشی برقی
تعمیر اتو مو
تعمیر اتو صورت
تعمیر سشوار رمینگتون
تعمیر سشوار رمینگتون
تعمیر ماشین اصلاح
تعمیر ماشین اصلاح
تعمیر سشوار جانسون
تعمیر سشوار جانسون
راهنمای خرید بهترین بند انداز برقی موجود در بازار
راهنمای خرید بهترین بند انداز برقی موجود در بازار