اشتراک گذاری

راه های مراقبت از پوست در تابستان

تابستان اگرچه فصلی زیبا است و برای تفریح های مختلف، مناسب است، اما به دلیل تابش شدید آفتاب، می تواند موجب بروز مشکلاتی هم برای پوست بشود. البته خوشبختانه با دانستن چگونگی مراقبت از پوست در تابستان می توانید جلوی هرگونه آسیبی را بگیرید. در این متن با روش هایی برای چگونگی مراقبت از پوست در این فصل آشنا می شوید.

روتین های پوستی فصل تابستان

 • شستشوی روزانه پوست صورت

به دلیل تعریق بیشتر در فصل تابستان، احتمال این که منافذ پوست سریع تر از فصل های دیگر بسته شوند، بیشتر است. این مشکل با شستشوی روزانه پوست صورت با شوینده های ویژه پوست قابل حل است.

 • کاهش مصرف لوازم آرایش

در تابستان سعی کنید از لوازم آرایش کمتر استفاده کنید و به جای استفاده از آن ها بیشتر از محصولاتی که برای مراقبت از پوست هستند، استفاده نمایید. استفاده زیاد لوازم آرایشی روی پوست در تابستان موجب بسته شدن سریع تر منافذ پوست می شوند.

برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید: عوارض لیزر پوست

 • استفاده از کلاه و عینک آفتابی

یکی از روش های مهم دیگر برای مراقبت از پوست در تابستان، استفاده از کلاه لبه دار و عینک آفتابی است. عینک آفتابی نه تنها موجب می شود، چشم شما از آسیب نور در امان بماند، بلکه موجب حفاظت از پوست دور چشم شما هم می شود. البته باید حواستان باشد که از عینک های آفتابی استاندارد استفاده کنید، زیرا استفاده از عینک های آفتابی غیر استاندارد، می تواند در طولانی مدت باعث آسیب به چشم های تان شود.

 • استفاده از مرطوب کننده پوست

یکی از روش های مهم و موثر برای مراقبت از پوست در تابستان، استفاده از مرطوب کننده است. همچنین اسپری های آبرسان هم از مواردی هستند که می توانند موجب تسکین پوست در برابر آفتاب شوند. از آنجا که پوست در تابستان بیشتر از هر فصل دیگری در معرض خشکی قرار می گیرد، توصیه می کنیم حتما در این فصل از آبرسان های پوست استفاده نمایید.

 • استفاده از کرم های ضد آفتاب

ضروری ترین محصولی که در تابستان باید استفاده کنید، کرم ضد آفتاب است. برای انتخاب نوع کرم ضد آفتاب باید به نوع پوست خود دقت کنید. همچنین لازم است از کرم های دارای SPF بیشتر از 30 استفاده نمایید. کرم ضد آفتاب مانع رسیدن اشعه های مضر آفتاب به پوست شما می شوند و از چروکیده شدن آن به دلیل این اشعه ها جلوگیری می کند.

یادتان باشد که برای استفاده از هرگونه کرم باید پوست تان کاملا تمیز باشد.

 • استفاده از لباس های مناسب

برای مراقبت از پوست در تابستان باید از لباس های نخی و گشاد استفاده کنید. همچنین بهتر است برای این که پوست تان در معرض آفتاب قرار نگیرد، از لباس هایی استفاده کنید که سطح پوست شما را از نور آفتاب می پوشاند.

بیشتر بخوانید: عوارض تزریق بوتاکس

 • مصرف مناسب میوه و سبزیجات

برای مراقبت از پوست در تابستان در برابر نور خورشید و گرما، باید به اندازه کافی میوه و سبزیجات مصرف کنید. همچنین سعی کنید آب میوه های طبیعی بیشتری بنوشید. این موجب حفظ طراوت پوست در فصل های گرم می شود.

 • نوشیدن آب به میزان کافی

یکی دیگر از مواردی که باید برای مراقبت از پوست در تابستان، بسیار به آن توجه کرد، نوشیدن آب کافی است. نوشیدن آب کافی به خصوص در تابستان موجب می شود پوست شما طراوت و شادابی خود را حفظ کند.

 • استفاده از لایه بردار و اسکراب

لایه برداری یکی از روش های فوق العاده برای تمیز کردن منافذ پوست است. توجه کنید که از لایه بردارها بیش از یک یا دو بار در هفته استفاده نکنید. استفاده بیش از حد از لایه بردار موجب می شود که پوست تان آسیب ببیند و آلودگی و سم را بیشتر جذب نماید.

 • استفاده از تونر

یکی دیگر از روش های مراقبت از پوست در تابستان، استفاده از تونرها است. در واقع، تونرها با بستن منافذ پوست، مانع ورود آلودگی، سموم و همچنین منافذ آرایشی به پوست شما می شوند. به علاوه، تونرها موجب آبرسانی بهتر پوست می شوند و طراوت پوست را افزایش می دهند.

راهنمای خرید فیس براش را از این قسمت بخوانید.

 • استفاده از ماسک صورت؛ مراقبت از پوست در تابستان

استفاده از ماسک صورت یکی از روش های عالی برای آب رسانی و تغذیه پوست است. برای فصل تابستان سعی کنید بیشتر از ماسک های دارای عصاره لیمو، عسل، آلوئه ورا و ماست استفاده نمایید. استفاده از این ماسک ها برای مراقبت از پوست در تابستان توصیه می شود و پوست شما را در این فصل گرم، شاداب نگه می دارد.

 • استفاده از محصولات حاوی آلوئه ورا

آلوئه ورا یکی از گیاهانی است که برای تسکین پوست و نیز رفع خشکی پوست بسیار مناسب است. کرم های دارای آلوئه ورا مانع سوختگی و التهاب پوست به ویژه در کسانی که دارای پوست خشک هستند، می شود.

 • عدم استفاده از آب داغ برای شستن پوست

هرگز در تابستان، پوست خودتان را با آب داغ نشویید. شستن پوست با آب داغ موجب می شود چربی پوست از بین برود و پوست خشک شود. بهترین روش شستن پوست در تابستان، استفاده از آب ولرم است. این یکی از موارد مهم در مراقبت از پوست در تابستان است که حتما باید رعایت کنید.

 • حمام نرفتن بیش از حد؛ مراقبت از پوست در تابستان

هرچند در تابستان پوست بیشتر عرق می کند، اما حمام رفتن بیش از حد به آن آسیب می رساند. حمام رفتن زیاد باعث خشکی بیش از حد پوست و در نتیجه آسیب پذیرتر شدن آن می شود.

 • کاهش مدت زمان قرار گرفتن زیر آفتاب

باید توجه داشته باشید که در ساعت های بین 10 صبح تا 4 بعد از ظهر، اشعه آفتاب در تابستان به بیشترین میزان خود می رسد. بهتر است برای مراقبت از پوست در تابستان، سعی کنید در این ساعت ها در معرض آفتاب نباشید.

به هر حال اگر به دلیل شغل خود، ساعت های زیادی را زیر نور آفتاب هستید، حتما از کرم های ضد آفتاب و کلاه و عینک مناسب استفاده کنید. همچنین تا جایی که برای شما مقدور است، سعی کنید در معرض آفتاب مستقیم نباشید. به علاوه در صورت امکان از چتر UV استفاده نمایید. لباس محافظ ضد آفتاب نیز یکی دیگر از مواردی است که می توانید از آن ها استفاده کنید.

مراقبت از پوست لب ها

یکی از مهم ترین مواردی که برای مراقبت از پوست در تابستان باید انجام شود، محافظت از پوست لب هاست. از آنجا که در تابستان از مراقبت از پوست لب غفلت می شود، گاهی مشکلاتی برای لب ها ایجاد می گردد. بنابراین، در تابستان بهتر است از کرم های ضد آفتاب مخصوص لب یا کرم های ضد آفتاب چند کاره استفاده شود.

همچنین در تابستان بهتر است از کرم های دارای ویتامین E، ویتامین C و زینک برای لب های تان استفاده کنید. این مراقبت ها به ویژه برای کسانی که مدت زمان زیادی در فضای باز و در زیر نور آفتاب هستند، توصیه می شود.

مراقبت از پوست در تابستان؛ کودکان

پوست کودکان نسبت به پوست بزرگسالان در برابر اشعه های نور خورشید بسیار حساس است. بنابراین، لازم است در تابستان برای آن ها نیز از کرم ضد آفتاب، عینک آفتابی و کلاه آفتاب گیر استفاده نمایید. همچنین برای کودکان نیز توصیه می شود از لباس نخی و مناسب استفاده کنید تا از پوست آن ها در برابر نور خورشید محافظت کنید. به طور کل بهتر است از بردن کودکان به بیرون در ساعت های اوج تابش خورشید خودداری نمایید.

مراقبت از پوست در تابستان

مراقبت از پوست در تابستان؛ بر اساس نوع پوست

کلیاتی در مورد روش مراقبت از پوست در تابستان را تا اینجا برای شما توضیح دادیم. در ادامه می خواهیم در مورد مراقبت از پوست در تابستان بر اساس نوع پوست بیان کنیم.

 • پوست خشک؛ مراقبت از پوست در تابستان

پوست خشک در تابستان نیاز به مراقبت بیشتری دارد. پوست خشک به طور طبیعی دارای رطوبت کمی است که در تابستان این کمبود رطوبت بیشتر می شود. پوست های خشک در تابستان علاوه بر همه مواردی که پیش از این ذکر شد، نیاز به آبرسان بیشتری دارند. استفاده از آبرسان، روند پیری را در پوست خشک کاهش می دهد.

 • پوست چرب؛ مراقبت از پوست در تابستان

پوست چرب در فصل تابستان، بیشتر از فصل های دیگر، سبوم و چربی تولید می کند. ایجاد چربی بیشتر، موجب می شود که پوست بیشتر دچار جوش و آکنه شود. بنابراین، در فصل تابستان از کرم های فاقد چربی استفاده کنید تا روی پوست شما به خوبی قرار گیرد. این موضوع به ویژه برای انتخاب نوع کرم ضد آفتاب بسیار اهمیت پیدا می کند.

به علاوه، بهتر است کسانی که پوست چرب دارند از ژل شوینده مناسب برای پوست چرب به طور منظم استفاده کنند تا آلودگی و چربی پوست کاملا پاک شود.

 • پوست حساس؛ مراقبت از پوست در تابستان

برای مراقبت از پوست در تابستان برای افرادی که پوست حساس دارند، کرم های ضد حساسیت و ضد التهاب وجود دارد. با استفاده از کرم های مخصوص پوست حساس، از واکنش آلرژیک پوست تان در برابر آلودگی و تغییر دما محافظت می کنید. استفاده از کرم های ضد آفتاب برای پوست های حساس مانع ایجاد خارش، قرمزی و التهاب پوست می گردد.

5/5 - (1 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

داغ نشدن اتو مو
علت داغ نشدن اتو مو
علت روشن نشدن اپیلاتور
علت روشن نشدن اپیلاتور
باز و بسته نشدن موچین اپیلاتور
علت باز و بسته نشدن موچین اپیلاتور
خاموش شدن ناگهانی اپیلاتور
علت خاموش شدن ناگهانی اپیلاتور
شارژ نشدن اپیلاتور
علت شارژ نشدن اپیلاتور
مزایا و معایب اپیلاتور
مزایا و معایب اپیلاتور