اشتراک گذاری
Share on whatsapp
Share on email
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

تعمیر بابلیس

یکی دیگر از لوازم پر استفاده در زمینه آرایش موها که می توان در مبحث تعمیر لوازم آرایشی برقی به آن اشاره کرد، خرابی بابلیس و دستگاه های ویو مو است. این دستگاه ها خصوصا برای حالت دهی مو ها یا به عبارتی آرایش مو مورد استفاده قرار می گیرند.

تعمیر بابلیس

هم کاربرد شخصی دارند و دارای نمونه هایی هستند که به صورت حرفه ای در سالن های زیبایی مورد استفاده قرار می گیرند. با آن ها می توان موها را فر کرد یا به صورت بیگودی پیچید و حالت داد. این دستگاه ها ممکن است در اثر استفاده نادرست، زیاد به برق بودن دستگاه، نوسانات برقی، مشکلات فنی رایج دستگاه های برقی یا فرسودگی محصول دچار مشکلات متعددی شوند. به این ترتیب برای تعمیر بابلیس یا دستگاه ویو مو باید به مراکز تخصصی تعمیر لوازم آرایشی برقی مراجعه کرد.

مشکلات رایج در بابلیس ها و ویو کننده های مو

به صورت کلی از آن جایی که کارکرد این دستگاه نیز با حرارت بالا است، خرابی ترموستات و المنت های بابلیس یکی از مشکلات رایجی است که در این دستگاه ها مشاهده می شود. گاهی اوقات دستگاه روشن نمی شود یا این که در حین استفاده از بابلیس، دستگاه خاموش می شود.

در این حالت باید موتور، برد، سیم و کابل برق و اتصالات دستگاه به دقت توسط تعمیرکار لوازم برقی آرایشی بررسی شود تا در صورت نیاز تعمیر یا تعویض شوند. نکته دیگر سری های مختلفی است که در مدل های مختلف این دستگاه مورد استفاده قرار می گیرد.

عیب یابی تعمیر انواع بابلیس ها

بابلیس ها برای  فر کردن مو در سایز های فر ریز، فر درشت و فر متوسط به کار می روند. بر اساس نوع سری ممکن است خرابی در یکی از این سری ها دیده شود. مشکلات دیگری نیز ممکن است بر اساس نوع و مدل متفاوت بابلیس ها در آن ها ایجاد شود که بر این اساس نیاز به تعمیر تخصصی بابلیس توسط تعمیرکار وجود دارد. تعمیرکار بابلیس با توجه به مدل و مشکل به وجود آمده در بابلیس ها نسبت به تعمیر آن ها اقدام می نماید.

3.3/5 - (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.