اشتراک گذاری

تعمیر اپیلاتور

در صورتی که اپیلاتور شما خراب شده است بهتر است که حتما به مرکز معتبر سپرده شود. برای استفاده از خدمات تعمیر اپیلاتور و اپیلیدی ابتدا باید نزدیکترین مرکز خدمات مجاز تعمیرات را پیدا کنید.

اگر برای تعمیر اپیلاتور خود به مرکز تعمیر لوازم برقی آرایشی مراجعه کردید، پس از پذیرش یک رسید به شما تحویل داده می شود که تا زمان تحویل باید آن را نزد خود نگهداری کنید. در صورتی که ساکن شهرستان هستید می توانید دستگاه خود را به شعبه مرکزی مرکز سخت افزار ایران در تهران ارسال کنید. کلیه کالاهایی که برای تعمیر ارسال می شوند باید به خوبی بسته بندی و در یک جعبه مناسب برای تحمل حمل و نقل عادی بار ارسال شوند. برچسب پستی پیش پرداخت را چاپ کرده و شماره پیگیری دریافت کنید. شماره رهگیری به شما امکان می دهد تا روند درخواست خود را پیگیری کنید. روند تعمیرات در هر دو صورت مراجعه ی حضوری به مرکز یا ارسال کالا یکسان است و پس از مراحل عیب یابی و اعلام هزینه به مشتری ، در صورت رضایت مشتری تعمیرات آغاز خواهد شد.

تعمیر اپیلاتور

خرابی و تعمیر اپیلاتور

برای دستگاه هایی مثل اپیلاتور که بسیار ظریف هستند، پیدا کردن تعمیرکار مناسب شاید کمی دشوار به نظر برسد. علاوه بر این تعمیرکاران غیر حرفه ای برای تعمیر اپیلاتور، تعمیر اتو مو و از این قبیل وسایل،  آسیب جدی به دستگاه وارد می کنند. همچنین تعمیرات را با قیمت های متفاوت انجام می دهند. اغلب به دلیل هزینه بالای تعمیرات افراد دست به خرید مجدد اپیلاتور می زنند اما تعمیر اپیلاتور توسط نمایندگی معتبر هم باید در نظر گرفته شود.

به هنگام خرید دستگاه حتما باید از داشتن نمایندگی معتبر اطمینان حاصل کنید تا با چنین مشکلاتی مواجه نشوید. اگر فکر می کنید که دستگاه شما دیگر مثل سابق شارژ نمی شود، در وهله اول برای تعمیر اپیلاتور باید آن را کاملا از برق بکشید.

شارژ دستگاه یکی از مهم ترین مواردی است که باید به آن توجه کرد. در صورتی که مشکل مربوط به پریز برق نباشد، باید کابل دستگاه را بررسی کنید. در برخی موارد کابل به درستی متصل نشده است و موجب می شود تا اتصال اپیلاتور به برق به درستی صورت نگیرد.

تعمیر اپیلیدی به هنگام روشن نشدن

در صورتی که دستگاه روشن نمی شود، باید ابتدا چراغ دستگاه را بررسی کنید. اگر چراغ دستگاه قرمز و در حال چشمک زدن باشد، یعنی بیش از حد روشن مانده است. بنابراین برای رفع این مشکل تنها باید آن را خاموش کرده و به آن استراحت بدهید تا خنک شود. در این صورت در واقع نیازی به تعمیرات اپیلاتور نیست. اما در صورتی که دستگاه همچنان روشن بماند، در نهایت می سوزد. در صورتی که مدت زمان خیلی زیادی از آن استفاده کرده اید باید زمان بیشتری برای استراحت به آن بدهید.

زمانی که تمام اتصالات اپیلاتور به برق متصل هستند اما دستگاه همچنان روشن نمی شود، قطعا خرابی مربوط به اجزای داخلی آن است. در این شرایط باید اقدام به تعمیر اپیلاتور کنید. به احتمال زیاد موتور داخلی دستگاه دچار شکستگی شده است و باید حتما توسط متخصص فنی بررسی شود.

تعمیر اپیلیدی به هنگام روشن نشدن

تعمیر اپیلاتور زمانی که کار نمی کند

یکی از مشکلات متداول اپیلاتور اینکه در مواقعی ممکن است دستگاه از نظر ظاهری کاملا سالم باشد اما زمانی که آن را روشن می کنید، موها را از بین نمی برد. در این صورت باید گیرنده های دستگاه را بررسی کنید، زیرا معمولا زمانی که گیرنده های روی دستگاه کثیف شوند، دیگر اپیلاتور کارایی لازم را ندارد. باید در اولین فرصت نسبت به تمیز کردن آن اقدام کنید. در صورتی که با تمیز کردن گیرنده ها این مشکل برطرف نشد، باید گیرنده عوض شود.

 در هنگام تعمیر اپیلاتور باید توجه کنید که زمانی که موتور دستگاه روشن می شود، چرخ دنده های درون دستگاه حرکت می کنند که منجر به کندن موهای زائد می شود. در شرایطی که دستگاه دچار مشکل باشد، موتور روشن شده اما موهای زائد برداشته نمی شوند.

برطرف کردن سر و صدای زیاد اپیلیدی

سر و صدای زیاد اپیلاتور معمولا به دلیل جمع شدن موهای زائد و کثیف بودن آن است. در این صورت تنها لازم است تا آن را خاموش کرده و با توجه به دستورالعمل هایی که در دفترچه راهنمای دستگاه آورده شده است، آن را تمیز کنید. بهتر است با استفاده از ابزارهای توصیه شده و به صورت اصولی این کار انجام دهید. زمانی که با تمیز کردن هم سر و صدا برطرف نشد، باید نسبت به تعمیر اپیلاتور اقدام کنید.

تعمیر اپیلیدی زمانی که خاموش می شود

یکی از مشکلات متداول اپیلاتور این است که به هنگام کار خاموش می شود. در این صورت ابتدا باید آن را به شارژ بزنید. اگر مشکل برطرف شد، نیازی به نگرانی است. تنها باید زمان طولانی تری را برای شارژ شدن دستگاه در نظر بگیرید. اگر مشکل دستگاه شارژ شدن نبود، باید سر دستگاه را چک کنید، زیرا ممکن است که چیزی درون آن گیر کرده باشد. در این صورت دستگاه خاموش می شود. در این هنگام نیاز به تعمیر اپیلاتور نیست بلکه باید بررسی دقیق بر روی آن صورت بگیرد.

اپیلاتور باید در فاصله مناسب با پوست قرار بگیرد، در غیر این صورت فشار زیادی به دستگاه وارد می شود. اگر مشکل خاموش شدن دستگاه با هیچ کدام از موارد گفته شده ارتباط نداشته باشد، حتما مشکل فنی و مربوط به قطعات داخلی دستگاه است. برای رفع این مشکل باید دستگاه توسط تعمیرکار لوازم برقی آرایشی بررسی شود.

 

هزینه خرید و تعمیر اپیلاتور

اپیلاتور یکی از لوازم برقی است که در برندهای زیادی تولید شده است. قیمت ها معمولا از چند صد هزار تومان تا چند میلیون خواهد بود. در واقع مشتریان با توجه به نیاز خود باید دست به انتخاب و خرید بزنند. در صورتی که برند مناسبی را خریداری کنید، قطعا طول عمر بیشتری خواهد داشت اما به هنگام خرابی هم می توانید از خدمات نمایندگی تعمیرات اپیلاتور استفاده کنید. در این صورت عمر مفید دستگاه بیشتر هم خواهد شد.

با توجه به اینکه اپیلاتور دستگاهی بسیار کوچک است، پس باید در هنگام استفاده از آن بسیار محتاط باشید. در غیر این صورت قطعا دستگاه دچار مشکل خواهد شد. البته به هنگام خرابی ممکن است به راحتی قادر به تعمیر آن باشید اما در مواردی که نیاز به کمک تعمیرکار دارید، هزینه زیادی نباید پرداخت کنید. در صورت نیاز به تعویض قطعه هزینه تعمیر اپیلاتور بیشتر خواهد شد.

4/5 - (6 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خوب گرم نشدن سشوار
علت خوب گرم نشدن سشوار
عوارض لیزر پوست
عوارض لیزر پوست
علت روشن نشدن اتو مو
علت روشن نشدن اتو مو
آیا بوتاکس مضر است؟
عوارض تزریق بوتاکس چیست؟
راهنمای خرید فر مژه برقی
راهنمای خرید فر مژه برقی
راهنمای خرید سوهان برقی ناخن
برای خرید سوهان برقی به چه نکاتی توجه کنیم؟