اشتراک گذاری

تعمیر دستگاه تاتو

دستگاه تاتو یکی از لوازم های برقی آرایشی پر استفاده ای است که برای ترسیم طرح های متفاوت روی پوست بدن از آن استفاده می شود. گاهی اوقات این دستگاه ها دچار مشکلاتی می شوند. برای تعمیر دستگاه تاتو به صورت دقیق و حرفه ای نیاز به مراجعه به مراکز تخصصی تعمیر لوازم برقی آرایشی وجود دارد.

تعمیر دستگاه تاتو

نحوه تعمیر دستگاه تاتو با توجه به دلایل خرابی این دستگاه

امروزه با پیشرفت هایی که در حوزه های متفاوت تکنولوژی صورت گفته است، شاهد تنوع بسیار بالایی در انواع لوازم و دستگاه های آرایشی هستیم. این دستگاه های برقی همگی در مدل ها و کارایی های متنوعی در بازار وجود دارند و هر یک برای منظور به خصوصی مورد استفاده قرار می گیرند. 

برای علاقه مندان به تاتو و طرح زنی روی بدن، دستگاه های تاتو از جمله دستگاه های برقی آرایشی است که در سالن های زیبایی و توسط تاتو کاران مورد استفاده قرار می گیرد. این دستگاه ها از قطعات و بخش های متفاوتی تشکیل شده است که با توجه به بروز اختلال و ایراد در هر یک از این بخش ها، روند تعمیر دستگاه تاتو متفاوت خواهد بود.

 به این ترتیب ابتدا باید مشکلات متعددی که در این دستگاه ها دیده می شود را بررسی کرد و با توجه به نوع قطعه معیوب، کار تعمیر و عیب یابی دستگاه تاتو را انجام داد. در ادامه به بررسی مشکلات مختلف این دستگاه ها و راهکار های تعمیر آن می پردازیم.

برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید: معرفی بهترین لوازم شخصی برقی مخصوص خانم ها

به صورت رایج چه ایراداتی در دستگاه های تاتو دیده می شود؟

این دستگاه ها مانند هر دستگاه برقی دیگری ممکن است به دلایل متعددی دچار مشکل شوند. از جمله مشکلاتی که به صورت متداول در این دستگاه ها دیده می شود شامل روشن نشدن کلی دستگاه، از کار افتادن موتور آن، عدم جاگیری درست و کامل سوزن تاتو درون جایگاه مخصوص آن در دستگاه، عدم حرکت درست سوزن، داغ کردن دستگاه و مواردی از این قبیل است. 

در هر یک از این حالت ها ممکن است قطعه به خصوصی در دستگاه تاتو دچار مشکل شده باشد. در نتیجه برای رفع این مشکل و تعمیر دستگاه تاتو، قطعات و بخش های مختلف دستگاه به درستی عیب یابی و بررسی شده تا کار تعمیر به درستی انجام شود.

  • عیب یابی دستگاه تاتو در صورت خاموش شدن آن

زمانی که دستگاه تاتو شما به صورت ناگهانی خاموش شده و روشن نمی شود، تعمیرکار در قدم اول باید اتصال های داخلی دستگاه را بررسی کند. در دستگاه های تاتو نقطه هایی به عنوان کنتاکت وجود دارد که در این قسمت ها دستگاه به جریان برق متصل می شود. این کنتاکت ها ممکن است در حین استفاده از دستگاه تاتو به دلیل لرزشی که دارد از مکان اولیه قرار گیری خود کمی جا به جا شده و به نوعی قطع شوند. به این ترتیب دستگاه خاموش می شود.

 در این صورت اگر مشکل از اتصالات باشد، برای تعمیر دستگاه تاتو تعمیر کار باید از نو این اتصال ها را بررسی کرده و در صورت جا به جایی آن ها را تنظیم کند. گاهی اوقات نیز روی این نقاط اتصالی به پاور، آلودگی هایی تجمع یافته که نیاز به سرویس شدن دارند و باید توسط کاغذ هایی مخصوص تمیز شده و جرم گیری شوند.

  • خرابی دستگاه تاتو در صورت بروز مشکل در کویل ها و سیم پیچ های درون دستگاه

بخش بسیار مهم دیگری که در دستگاه های تاتو وجود دارد، وجود یک سری کویل ها درون دستگاه های تاتو است. این کویل ها در واقع مجموعه ای از سیم های مغناطیسی، نوار های عایق و واشر های پلاستیکی و لایه های آهنی و استیل هستند که نقش آن ها ایجاد یک جریان مغناطیسی درون دستگاه های تاتو است. این سیم پیچ ها نیز ممکن است دچار مشکلات متعددی شوند.

 یکی از این موارد جا به جا شدن و به هم خوردن تنظیمات آن ها است که به موجب آن شاهد خاموش شدن ناگهانی دستگاه های تاتو خواهیم بود. در اثر شکستگی سیم ها، اتصالات بخش های بدون عایق و به هم خوردن عایق بندی سیم ها همگی منجر به قطع شدن جریان برق این قسمت شده و در نهایت دستگاه تاتو خاموش می شود. در نتیجه به منظور تعمیر دستگاه تاتو، تعمیر کار باید به دقت ساختار این سیم پیچ ها را بررسی کرده و با تشخیص نوع مشکل احتمالی در این بخش، اقدام به تعمیر یا تعویض کویل ها کند.

  • تعمیر دستگاه تاتو در صورت بروز مشکل در سیستم جریان برق دستگاه

پاور یکی دیگر از قسمت های مهم دستگاه های تاتو است. قطعا اگر این بخش نیز خراب شود، دستگاه تاتو خاموش شده و از کار می افتد. برای این منظور نیز تعمیر کار با عیب یابی دستگاه تاتو و تشخیص مشکل احتمالی پاور دستگاه، می تواند برای تعمیر یا تعویض آن تصمیم بگیرد. قطعا اگر پاور با دیگر دستگاه ها نیز کار نکند، می توان نتیجه گرفت که خرابی پاور دلیل بروز مشکل در دستگاه بوده و برای تعمیر دستگاه تاتو نیاز به تعمیر و بررسی این قطعه وجود دارد.

  • تعمیر دستگاه تاتو با توجه به مشکلات ایجاد شده در موتور آن

قلب هر دستگاه برقی موتور آن است. در صورتی که در این قطعه هر مشکلی ایجاد شود، قطعا عملکرد دستگاه مختل خواهد شد. به این ترتیب خرابی موتور می تواند عامل دیگری برای بروز اختلال و مشکل در دستگاه های تاتو محسوب شود. موتور ممکن است در اثر آسیب به دستگاه یا نوسانات برقی بسوزد یا دچار مشکل شود. 

تعمیر کار با توجه به نشانه هایی که مشاهده می کند، اقدام به عیب یابی دستگاه تاتو کرده و با توجه به شرایط موتور برای تعمیر آن در صورت امکان یا تعویض موتور دستگاه اقدامات لازم را انجام می دهد.

  • ممکن است خازن های دستگاه مشکل داشته باشند

دستگاه های تاتو دارای قطعه ای به نام خازن هستند. کار این خازن ها ذخیره کردن انرژی الکتریکی است. گاهی اوقات به دلیل مشکلاتی که در خازن ایجاد می شود، دستگاه تاتو بیش از حد داغ شده و همین داغ شدن زیاد دستگاه خود می تواند موجب آسیب رسیدن به دیگر قسمت ها شود. 

در نتیجه تعمیر کار با عیب یابی دستگاه تاتو در صورتی که تشخیص دهد خازن ها معیوب هستند باید برای تعمیر یا تعویض آن در اسرع وقت اقدام کنند. به این ترتیب با رفع مشکل ایجاد شده در خازن ها برای تعمیر دستگاه تاتو اقدام می کنند.

  • بررسی مشکلاتی که در قسمت سوزن دستگاه تاتو دیده می شود

یکی دیگر از حالت های مشاهده شده در دستگاه های تاتو که دستگاه در آن عملکرد درستی ندارد، خرابی قسمت سوزن دستگاه و بروز مشکلاتی در این قسمت است. برای مثال ممکن است سوزن به درستی در دستگاه فیت نشود یا این که رنگ را به درستی منتقل نکند. در این حالت ها و مواردی از این قبیل نیز باید برای تعمیر دستگاه تاتو قطعات مرتبط با این عملکرد را بررسی کرد.

 یکی از این قطعات، میله آرمیچر نام دارد. کار این قطعه بالا و پایین کردن سوزن در دستگاه و به حرکت در آوردن آن است. در صورت بروز مشکل در این قطعه ممکن است سوزن به خوبی در آن فیت نشده و به درستی بالا و پایین نشود. در نتیجه تعمیر کار با عیب یابی دستگاه تاتو باید برای تنظیم و جا به جا کردن این بخش اقدام کند.

علاوه بر میله آرمیچر، بروز مشکل در کویل نیز می تواند مانع از وارد شدن درست سوزن در پوست شود. چرا که وظیفه اصلی کویل نیز این است که با استفاده از جریان الکتریکی سوزن را حرکت داده تا به این ترتیب وارد پوست شود. بنابراین اگر سوزن درست حرکت نکرد و عملکرد درستی نداشت، کویل را نیز باید به منظور تعمیر دستگاه تاتو بررسی کرد. 

واشر های پلاستیکی نیز در نگهداری سوزن نقش دارند. اگر آن ها دچار مشکل شده باشند ممکن است سوزن به درستی در جای خود قرار نگیرد. در هر صورت اگر هر گونه مشکلی در عملکرد و حرکت سوزن دستگاه تاتو دیده شود، در قدم اول باید جای سوزن را و نحوه قرار گیری آن را بررسی کرد و در صورت برطرف نشدن مشکل با عیب یابی دستگاه تاتو به صورت دقیق اقدام برای تعمیر یا تعویض قطعات معیوب کرد.

تعمیر دستگاه تاتو

دلیل مشکلات رایج مشاهده شده در دستگاه های تاتو چیست؟

دستگاه های تاتو نیز از جمله لوازم برقی هستند که در صورت استفاده نادرست و عدم مراقبت های لازم از دستگاه امکان خرابی آن ها وجود دارد. مانند هر دستگاه برقی، نوسانات برقی یا اتصال به منابع برقی با ولتاژ بسیار بالاتر از توان دستگاه می تواند عامل خرابی و بروز مشکل در آن ها شود. حد ولتاژ استاندارد خصوصا برای حفظ عملکرد سیم پیچ ها اهمیت دارد. ولتاژ های بالا باعث آسیب به این سیم ها خواهد شد. 

علاوه بر این اگر می خواهید نیاز به تعمیر دستگاه تاتو پیدا نکنید، بهتر است از زمین خوردن و وارد شدن هر گونه آسیبی به دستگاه جلوگیری کنید. دستگاه تاتو خود را برای مدت زمان بسیار طولانی روشن نگه ندارید و هر چند مدت در حین کار آن را خاموش کنید تا کمی خنک شود. به صورت کلی برای جلوگیری از خراب شدن زود هنگام دستگاه باید به درستی از آن استفاده کرد.

تعمیر دستگاه تاتو را به مراکز تخصصی بسپارید

نکته ای که در انتها اهمیت دارد این است که لوازم برقی آرایشی ساختاری پیچیده و بسیار به هم مرتبط دارند. سیم کشی های ظریف و به هم پیوسته موجب می شود تا این دستگاه ها نسبتا حساسیت بیش تری داشته باشند. بنابراین برای تعمیر لوازم آرایشی برقی مختلف اعم از دستگاه های تاتو باید حتما به مراکز تخصصی تعمیر لوازم آرایشی مراجعه کنید تا از عیب یابی دقیق دستگاه تاتو خود و تعمیر تخصصی آن توسط افراد حرفه ای اطمینان حاصل نمایید. اگر هر گونه مشکلی در این دستگاه مشاهده کردید، به هیچ عنوان نباید بدون آگاهی و تجربه کافی برای تعمیر دستگاه تاتو، شخصا دستگاه را باز کنید و آن را دستکاری کنید، چرا که ممکن است به دیگر قسمت های آن نیز آسیب برسانید.

3.7/5 - (13 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

3 پاسخ

  1. سلام خسته نباشید،قسمت داخلی میله آرمیچر روتاری من شکست ،قابل تعویض هست ایا؟

    1. سلام دوست عزیز. جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره های 021-54114 و یا 021-62948 تماس بگیرید.

  2. سلام دستگاه تتو من مارک ابل هست.. قسمت داخل دستگاه دوتا قطعه پلاستیکی هست یکیش حالت پنکه هست اسمش چیه و قابل تعمیر هست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کار نکردن موتور سشوار
علت کار نکردن موتور سشوار
گرمای بیش از حد سشوار
علت گرمای بیش از حد سشوار
خوب گرم نشدن سشوار
علت خوب گرم نشدن سشوار
عوارض لیزر پوست
عوارض لیزر پوست
علت روشن نشدن اتو مو
علت روشن نشدن اتو مو
آیا بوتاکس مضر است؟
عوارض تزریق بوتاکس چیست؟