اشتراک گذاری

نکات تعمیر دستگاه لیزر مو

دستگاه های لیزر مو های زائد انواع متفاوتی دارند و هر یک مشخصه ها و کارایی های مخصوص به خود را دارد. مشکلات متعددی که در این دستگاه ها دیده می شود، باید در اسرع وقت توسط تعمیرکاران حرفه ای این دستگاه ها برطرف شود و برای تعمیر دستگاه لیزر مو های زائد باید به مراکز تخصصی تعمیر لوازم برقی آرایشی مراجعه کرد.

نکات تعمیر دستگاه لیزر مو

نکات تعمیر دستگاه لیزر مو

تکنولوژی های موجود در زمینه خدمات آرایشی و بهداشتی، کار ها و فرایند های بهداشتی و زیبایی را به مراتب راحت تر و سریع تر کرده است و به موجب اختراع دستگاه های متفاوتی که در زمینه خدمات زیبایی و آرایشی عرضه شده اند، تعداد مراجعان به مراکزی که خدماتی در این راستا را ارائه می دهند نیز روز به روز در حال افزایش است. 

در بین دستگاه های آرایشی و بهداشتی برقی مختلف، دستگاه های لیزر موهای زائد یکی از پر طرفدار ترین دستگاه ها ست. این دستگاه های پر کاربرد به صورت گسترده ای در سالن های زیبایی، مراکز اختصاصی و حرفه ای لیزر مو های زائد و حتی در مطب پزشکان مورد استفاده قرار می گیرند. اما با وجود این همه کارایی و استفاده از این دستگاه ها، خرابی و بروز مشکل در آن ها نیز امری اجتناب ناپذیر است. بنابراین در کنار شناخت این دستگاه ها و کارایی آن ها، باید به خوبی با انواع مشکلات دستگاه های لیزر و نحوه تعمیر دستگاه لیزر مو های زائد نیز آشنا شد.

چرا تعمیر دستگاه لیزر مو های زائد اهمیت زیادی دارد؟

تعمیر دستگاه هایی که برای لیزر مو های زائد مورد استفاده قرار می گیرند، یکی از موارد بسیار مهم و دارای ضرورت است که باید آن را در اسرع وقت و در مراکز حرفه ای و تخصصی انجام داد. اکثر دستگاه های لیزر قیمت بالایی دارند و به عنوان یک دستگاه اصلی و بسیار مهم در مراکز لیزر محسوب می شوند. 

در صورت بروز یک مشکل ساده در این دستگاه ها و عدم کارکرد درست آن ها، خسارت زیادی را برای کاربران این دستگاه ها و سالن های زیبایی به همراه دارد. در نتیجه باید این دستگاه ها را در دوره های منظمی سرویس کرد تا از بروز مشکلات جدی تر در این دستگاه ها جلوگیری نمود. این خدمات و سرویس ها شامل تعمیر، تعویض قطعات و کالیبراسیون این دستگاه ها می شود.

تعمیر دستگاه لیزر مو بر اساس نوع دستگاه انجام می شود

نکته ای که در زمان استفاده و خرید این دستگاه ها و همچنین بررسی نحوه تعمیر دستگاه لیزر مو های زائد باید به آن توجه کرد این است که دستگاه هایی که برای لیزر مو های زائد مورد استفاده قرار می گیرند، انواع متفاوتی دارند و بر اساس کارایی، قدرت و طیف گسترده ای از مشخصات دسته بندی می شوند. این دسته بندی بر اساس نوع دستگاه موجب می شود برای رفع مشکل دستگاه لیزر مو های زائد، راهکار های متفاوتی بسته به نوع و مدل آن وجود داشته باشد. بر این اساس دستگاه های لیزر مو های زائد به انواع زیر دسته بندی می شوند:

 • دستگاه لیزر مو های زائد دایود
 • دستگاه لیزر مو های زائد الکساندرایت
 • دستگاه لیزر مو های زائد هایفو
 • دستگاه لیزر مو های زائد اس اچ آر
 • دستگاه لیزر مو های زائد آی پی ال
 • دستگاه لیزر مو های زائد آیلایت

هر یک از این دستگاه ها مشخصات و کارایی های مخصوص به خود را دارند. در نتیجه بر اساس کارایی و مشخصه هایی که دارند، نکات متفاوتی برای تعمیر آن ها وجود دارد. برای تعمیر دستگاه لیزر مو های زائد، باید حتما نوع دستگاه و ویژگی های کامل آن را بررسی کرد.

تعمیر دستگاه لیزر مو بر اساس نوع دستگاه انجام می شود

به صورت کلی چه مشکلاتی در دستگاه های لیزر مو های زائد ممکن است مشاهده شود؟

به صورت گسترده از آن جایی که این دستگاه ها شامل بخش های نرم افزاری و سخت افزاری می شوند، مشکلات متعدد زیر ممکن است در دستگاه دیده شود:

 • عدم روشن شدن صفحه نمایش دستگاه
 • بروز خطا های نرم افزاری در دستگاه حین انجام کار
 • روشن نشدن دستگاه
 • خاموشی های دائمی در حین استفاده از دستگاه
 • نشتی آب
 • خرابی سیستم خنک کننده دستگاه لیزر
 • پایین نیامدن دمای دستگاه
 • سوختن لامپ
 • خرابی لیزر های دستگاه
 • بروز مشکلات برقی در بخش های مختلفی اعم از پاور و برد دستگاه لیزر

این موارد به همراه طیف وسیعی از مشکلات دیگر ممکن است در انواع دستگاه های لیزر مو های زائد دیده شود. علاوه بر این، دلیل بروز این ایراد ها را نیز می توان در موارد متعددی از جمله نوسانات برقی یا عدم استفاده صحیح از دستگاه دنبال کرد. شناسایی دقیق نوع مشکل برای تعمیر دستگاه لیزر مو های زائد به صورت دقیق از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

رفع مشکل دستگاه لیزر مو های زائد به صورت کلی شامل چه مواردی می شود؟

برای بررسی نحوه تعمیر دستگاه لیزر مو های زائد، تعمیرکار باید با تمامی مشخصات و قطعات یک دستگاه لیزر مو آشنایی داشته باشد. نکته مهمی که در این خصوص باید به آن توجه کرد این است که هر دستگاه لیزر از بخش های سخت افزاری و نرم افزاری تشکیل شده است و به این ترتیب فرایند تعمیر دستگاه لیزر مو بسته به نوع مشکل ایجاد شده در هر یک از این دستگاه ها تعیین خواهد شد. به صورت کلی برخی از فرایند های تعمیر این دستگاه ها شامل موارد متفاوت زیر می شود:

 • تعمیر یا تعویض لیزر های دستگاه
 • تعمیر هندپیس لیزر دستگاه
 • خدمات مربوط به مشکلات ایجاد شده در سیستم های خنک کننده دستگاه لیزر مو های زائد ( تعمیر یا تعویض )
 • تعمیرات مربوط به منبع تغذیه دستگاه مو های لیزر
 • تعمیر یا تعویض برد دستگاه
 • تعمیر یا تعویض لامپ های دستگاه
 • بررسی و عیب یابی دستگاه لیزر مو های زائد بر اساس خطا هایی که در سیستم نرم افزاری دستگاه دیده می شود
 • بررسی دستگاه های مختلف، عیب یابی بر اساس مدل و تعمیر و تجهیز قطعات مخصوص هر دستگاه
 • تعمیر مشکلات ایجاد شده در صفحه نمایش دستگاه لیزر

مجموعه این خدمات و کار هایی مشابه این موارد در راستای تعمیر دستگاه لیزر مو در مراکز تخصصی تعمیر انواع این دستگاه ها ارائه می شود. در ادامه در خصوص انواع دستگاه های لیزر موجود، نکات تعمیراتی آن ها را بررسی می کنیم.

رفع مشکل دستگاه لیزر مو های زائد به صورت کلی شامل چه مواردی می شود؟

نکات تعمیر دستگاه لیزر مو در خصوص دستگاه های لیزر دایود

برای تعمیر این دستگاه ها ابتدا باید با مشخصات کلی آن آشنا بود. این دستگاه از جمله دستگاه های پر کاربرد و پالسی است. مشکلات متعددی در این دستگاه ها دیده می شود. برای مثال ممکن است دایود دستگاه روشن نشود و نور لامپ دستگاه بسیار کم یا ضعیف باشد. 

مشکل دیگری که در این دستگاه ها دیده می شود، مربوط به صفحه نمایش آن است. مشاهده ارور های متفاوت نرم افزاری یا در کل روشن نشدن آن از جمله ایراداتی است که در دستگاه های لیزر مو های زائد دایود مشاهده می شود. خاموش شدن دستگاه حین کار و بالا رفتن بیش از حد دمای آب دستگاه از جمله دیگر مشکلات مشاهده شده در این دستگاه هاست که بر اساس هر یک از این مشکلات، فرایند تعمیر دستگاه لیزر مو های زائد دایود متفاوت خواهد بود.

 برای تعمیر این دستگاه نیز طیف وسیعی از کار ها صورت می گیرد. از تعویض و تعمیر قطعات مصرفی دستگاه گرفته تا تعویض لامپ ها، فلوتیوپ ها، تعمیر یا تعویض قطعات اپتیکی دستگاه  و تعمیر منبع انرژی و برد دستگاه از جمله موارد متعددی است که برای تعمیر دستگاه لیزر مو های زائد دایود ارائه می شود. اما شاید بتوان یکی از مهم ترین مشکلات مشاهده شده در این مدل دستگاه ها را مشکلات ایجاد شده در سیستم خنک کننده آن ها در نظر گرفت. در نتیجه معمولا در برای رفع مشکل دستگاه لیزر مو های زائد دایود، نیاز به تعمیر سیستم خنک کننده آن وجود دارد.

نکات رفع مشکل دستگاه لیزر مو های زائد آیلایت

در خصوص این دستگاه ها نیز خدمات مشابهی ارائه می شود. خدماتی از جمله تعمیر یا تعویض لامپ های دستگاه، تعمیر پاور دستگاه لیزر آیلایت، تعمیر یا تعویض برد دستگاه، تعمیر و تعویض کریستال های دستگاه لیزر مو های زائد، تعویض فیلتر ها، تعمیر سیستم خنک کننده دستگاه و مواردی از این قبیل می شود. استفاده از ابزار های تعمیراتی اصلی، داشتن مهارت و تجربه بالا و همچنین استفاده از قطعات و تجهیزات اصلی و متناسب خود دستگاه در روند تعمیر این دستگاه ها اهمیت زیادی دارد.

تعمیر دستگاه لیزر مو های زائد الکساندرایت بر اساس مشکلاتی که در این دستگاه ها دیده می شوند

دستگاه لیزر موی زائد الکساندرایت نیز یکی دیگر از دستگاه های کاربردی در سالن های زیبایی و مراکز تخصصی رفع موهای زائد است. این دستگاه ها ممکن است روشن نشوند و در زمان روشن شدن دستگاه، مدام ارور هایی روی نمایشگر مشاهده می شود.

 مشکلات دیگر مربوط به سیستم خنک کننده این دستگاه ها است. این قسمت مدام نشتی آب دارد یا این که دمای آب آن پایین نمی آید. داغ شدن بیش از حد هندپیس دستگاه و پایین نیامدن دمای آن نیز یکی دیگر از مشکلات مشاهده شده در دستگاه های لیزر الکساندرایت است. در نهایت مشکلات مشاهده شده در این دستگاه ها مربوط به دایود آن می شود که یا روشن نشده یا این که دائما روشن می ماند و خاموش نمی شود. به هر حال بر اساس این که کدام یک از این مشکلات در دستگاه مورد نظر دیده شود، فرایند تعمیر دستگاه لیزر مو های زائد متفاوت خواهد بود.

3.3/5 - (7 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *