اشتراک گذاری

دلایل کار نکردن سشوار

امروزه استفاده از سشوار به امری روتین در زندگی روزمره افراد تبدیل شده و استفاده از آن موجب شده در کم ترین زمان ممکن به ایده آل ترین حالت ممکن برای زیبایی موهای خود برسید؛ اما در کنار استفاده مفید از آن، گاهی اوقات ممکن است حین استفاده، این وسیله دچار آسیب شود. یکی از دلایل کار نکردن سشوار استفاده بیش از حد سشوار منجر به داغ شدن آن شده و عملاً آسیب های فراوانی را می تواند به قطعات داخلی آن وارد کند. در این موارد می توان بزرگ ترین مشکل ناشی از سشوار را مربوط به دما دانست و زمانی که سشوار بیش از حد استفاده می شود داغ شده و ممکن است به درستی عمل نکند.

علت کار نکردن سشوار

خطاها و مشکلات

یک سشوار عالی مطمئناً وسیله ای مناسب برای آرایش موها در خانه است اما سشواری که آسیب دیده می تواند شما را به دردسر بیندازد؛ در مواردی دیده شده حین استفاده از سشوار مشکلاتی پدید آید که به شرح زیر است:

  • موتور سشوار آسیب دیده است

در واقع موتور موجود در سشوار یکی از قطعات اصلی موجود در سشوار است که اگر به درستی عمل نکند موجب می شود قسمت خشک کن سشوار هم به خوبی کار نکند و موجب آسیب به موهای شما می شود. در این گونه موارد ممکن است یکی از دلایل خطای موتور سشوار این باشد که درایو چرخ بادگیر آن مسدود شده است که باید در این گونه مواقع این ناحیه را از نظر وجود انسداد بررسی کرده و آن ها را برطرف کنید تا بخش خشک کن سشوار به درستی عمل کند.

  • خراب شدن توری سشوار

بسیاری از مدل های سشوار دارای فیلتر یا توری بر روی دریچه هستند که در بسیاری از موارد ممکن است توری آن خراب شده باشد و به درستی نتواند هوای موجود در آن را خارج کند. در این گونه موارد، می توان توری را به راحتی تاب داد و تمیز و جایگزین کرد. همیشه ابتدا خشک کن را از برق بکشید. با استفاده از آب صابونی و برس سیم، آوارهای موجود در فیلتر قابل جدا شدن را بردارید یا از جاروبرقی با اتصال برس استفاده کنید. اگر فیلتر پاک نمی شود، از یک مسواک تمیز برای پاک سازی بقایای سطح استفاده کنید.

برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید: راه های جلوگیری از ریزش مو

  • مشکل روشن / خاموش سشوار

یکی از دلایل کار نکردن سشوار این است که به راحتی روشن نشود. پس ابتدا با اتصال سشوار در یک اتاق دیگر مطمئن شوید که این مسئله مربوط به خود خروجی نباشد. اگر این بار کار نمی کند، سعی کنید سوئیچ روشن / خاموش را چند ثانیه محکم فشار دهید. اگر مشکل ناشی از اتصال شل باشد، فشار بیشتر بر روی سوئیچ می تواند کارساز باشد.

در مرحله بعدی، سعی کنید دکمه تنظیم مجدد را فشار دهید که ممکن است روی خود خشک کن یا روی دوشاخه باشد. دوباره دکمه روشن را فشار دهید خشک کن ممکن است کار کند. در غیر این صورت، بهترین کار این است که آن را نزد یک شخص تعمیرکار ببرید یا برای جایگزینی، اقدام به خرید آن کنید.

  • جرقه زدن و منفجر شدن سشوار 

یکی دیگر از خطاهای حین استفاده از سشوار جرقه زدن و یا منفجر شدن فیوز حرارتی در قسمت خشک کن سشوار می باشد. درواقع جرقه زدن فیوز حرارتی یکی از متداول ترین مواردی است که ممکن است سشوار به درستی عمل نکند.

فیوز حرارتی وظیفه اطمینان از گرم شدن بیش از حد خشک کن سشوار را بر عهده دارد. اما اگر خشک کن سشوار بیش از حد گرم و داغ شود، ممکن است فیوز حرارتی آن جرقه بزند و بسوزد که در این گونه موارد باید دریچه خشک کن سشوار را باز کرد تا هوای خروجی به راحتی تخلیه شود و بتوان آن را تعمیر کرد.

چند مورد از دلایل کارنکردن سشوار در اینجا مطرح شده است که به شرح زیر است:

  • مسائل مربوط به گرمایش

سشوارها از گرما بر روی موهای شما استفاده می کنند تا به راحتی حالت داده شوند. این بسیار کارآمدتر از زمان خشک شدن با هوای طبیعی است. با این حال، ممکن است در طول مسیر با عناصر گرمایشی معیوب روبرو شوید. برخی از سشوارها حالت خنک نیز دارند اما گاهی اوقات، تنها کاری که انجام می دهد آزاد سازی هوای گرم است که می تواند بسیار ناامید کننده باشد.

 برای رفع مشکل کارنکردن سشوار، ابتدا مطمئن شوید که دکمه آن روشن است. بررسی کنید آیا روی تنظیم دلخواه شما تنظیم شده است. اگر قبلاً تنظیم را تأیید کرده اید و مشکل همچنان ادامه دارد، برای برطرف شدن مشکل باید عیب یابی سشوار انجام شود. در صورتی که سشوار نسبتاً جدید باشد و ضمانت شما همچنان معتبر باشد، می توانید با مراجعه به بخش گارانتی دهنده، آن را به صورت رایگان تعمیر یا تعویض کنید.

  • مشکلات نویزدر سشوار

سشوارهای مدرن با کویل های گرمایشی برقی و فن های کوچک ساخته شده اند که از یک موتور جهانی استفاده می کنند و با سرعت زیاد کار می کند تا موهای شما را به سرعت و به راحتی تا حد ممکن خشک کند. اگر می خواهید موهای خود را بدون سر و صدای ترسناکی که کل خانواده را بیدار می کند خشک کنید، توصیه می شود که روی یک سشوار بی صدا سرمایه گذاری کنید.

  • مسائل برش حرارتی

برش حرارتی از ویژگی های مهم سشوار است که با جلوگیری از گرم شدن بیش از حد و خاموش شدن عنصر گرمایش الکتریکی در صورت لزوم، ایمنی شما را تضمین می کند. اگر در هنگام استفاده از سشوار اغلب داغ می شود، به احتمال زیاد بریدگی حرارتی معیوبی دارد. اگر مهارت اولیه در تعمیر سشوار دارید، می توانید برش حرارتی را با باز کردن محفظه سشوار خود و دسترسی به مونتاژ برقی آن تمیز یا بازرسی کنید. روش دیگر، فقط آن را نزد تعمیرکار محلی خود ببرید تا به درستی آن را تعمیر کند.

  • مشکل سوئیچ ها درسشوار

 یکی دیگر از دلایل کار نکردن سشوار کلیدهای آن است. بعضی اوقات روشن یا خاموش نمی شود. برای حل به این مسئله، ابتدا سعی کنید کلید روشن / خاموش را بیشتر نگه دارید. مطمئن شوید که به منبع تغذیه متصل است. ممکن است سوئیچ یا دکمه شل شده باشد یا فقط به فشار بیشتری برای شروع نیاز داشته باشد.

در مرحله بعد، کابل برق آن را بررسی کنید و سیم کشی یا خرابی را بررسی کنید. از طرف دیگر، اگر نمی توانید بین تنظیمات جابه‌جا شوید، این ممکن است به دلیل تشکیل رزین و روغن در اطراف دکمه ها باشد. ناحیه را با هوای فشرده تمیز کرده و در صورت کار دوباره بررسی کنید. در صورت تکرار مجدد این مسئله، ممکن است لازم باشد کابل برق آن را تعویض کنید.

 اگر با طی این مراحل مشکل حل نشد، یا اگر نمی دانید چگونه می توانید کابل را تعویض کنید و تعمیرات سشوار را به کارشناسان تعمیر لوازم برقی آرایشی بسپارید، قبل از بیرون انداختن سشوار معیوب، می توانید با مراجعه به مرکز معتبر جهت تعمیرات و انجام یک روش عیب یابی سریع و آسان، آن را بازیابی کنید تا دوباره راه اندازی شود.

3.7/5 - (3 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کار نکردن موتور سشوار
علت کار نکردن موتور سشوار
گرمای بیش از حد سشوار
علت گرمای بیش از حد سشوار
خوب گرم نشدن سشوار
علت خوب گرم نشدن سشوار
عوارض لیزر پوست
عوارض لیزر پوست
علت روشن نشدن اتو مو
علت روشن نشدن اتو مو
آیا بوتاکس مضر است؟
عوارض تزریق بوتاکس چیست؟