اشتراک گذاری

راهنمای جامع و کامل برای خرید سشوار

برای خرید سشوار چه نکاتی را باید در نظر داشت؟ کدام مارک بهتر است و دقیقاً چه معیاری را باید برای خرید در نظر بگیرید؟ چه بودجه ‌ای را برای خرید سشوار در نظر گرفته‌ اید؟ همه‌ی این‌ها سؤالاتی هستند که برای خرید سشوار ذهن شما را به خود مشغول می ‌کند. برای اینکه بتوانید سشوار مناسب با موهای خود را پیدا کنید باید به جنس موهای خود توجه کنید. موهای فر، لخت یا براق هرکدام به یک نوع سشوار نیاز دارند که کمترین آسیب را به موهای شما برسانند. راهنمای خرید سشوار به شما کمک می کند تا همه این موارد آشنا شوید. در ادامه نوع موی خود را پیدا کنید و درباره هر ویژگی بیشتر بخوانید تا سشوار مناسب خود را پیدا کنید. 

راهنمای خرید سشوار

راهنمای خرید سشوار مناسب با موهای شما

 • خرید سشوار موهای شکننده

اگر موهای نازکی دارید پس باید بیشتر مراقب آن باشید زیرا موهای نازک در برابر گرمای زیاد بیشتر در معرض خطر و شکنندگی هستند. برای این نوع از موها سشوارهای سرامیکی بهترین هستند، همچنین می ‌توانید از تنظیم گرما روی سشوار استفاده کنید و آسیب خیلی کمتری به موهای خود وارد کنید و گرما یکنواخت در لابه‌لای موهای شما نفوذ کند.

 • خرید سشوار برای موهای پرپشت

برای موهای ضخیم اولین کاری که یک سشوار خوب باید انجام بدهید این است که رطوبت موها را از بین ببرد پس نیاز به سشواری با حرارت بالا دارید اما حرارت بالا هم به موها آسیب می ‌رساند پس به یک سری متمرکزکننده که گرما را کنترل کند نیاز دارید، پس یکی از ویژگی های مهم در نکات خرید سشوار، داشتن لوازم جانبی متناسب با موی افراد می باشد.

برای آشنایی با خدمات تعمیر سشوار کلیک کنید.

 • خرید سشوار برای موهای حالت دار

شاید اسم سشوار یونی یا تورمالین به گوشتان خورده باشد. اگر موهایی وز دارید بهتر است از این نوع سشوارها استفاده کرده تا وز موهای خود را بگیرید. اگر هم موهای فر دوست دارید با خرید یک نازل می ‌توانید موهای خود را فر کنید و به مدل ایده‌آل خود برسید. اگر هم می ‌خواهید شکل طبیعی فرهای خود را حفظ کنید یک اتصال پخش‌ کننده تهیه کنید تا کارتان تمیزتر انجام شود، بنابراین برای خرید سشوار مناسب باید ابزارهای مورد نیاز همراه آن را نیز مورد توجه قرار داد.

 • راهنمای خرید سشوار موهای خشک

برای موهای خشک و آسیب ‌دیده قبل از هر چیزی باید به خشک کردن آن با حوله دقت کرد و دنبال سشواری باشید که دمای یکنواختی را پخش می‌کند. سشوارهای سرامیکی از همین نوع هستند. همچنین با استفاده از محافظ گرما می ‌توانید از آسیب بیش از حد موهای خود جلوگیری کنید.

راهنمای خرید انواع سشوار

مهمترین نکته در راهنمای خرید سشوار این است که سشوار انواع مختلفی دارد: تیتانیوم، آیونیک، تورمالین، سرامیکی یا چینی. ابزارهای آرایشی قدیمی دیگر کنار گذاشته شده و به همان روزگاران قدیم تعلق دارند و حالا مدل ‌های جدیدی جایگزین شده که در ادامه به آن می ‌پردازیم.

 • سشوار آیونیک

در سشوارهای آیونیک در زمان کوتاه و بدون وز کردن موها را خشک می ‌کند اما اگر دنبال سشواری برای حالت گرفتن و حجم دادن موها هستید این پیشنهاد برای خرید سشوار مناسب شما نیست. به علاوه بیشتر برای موهای ضخیم و بلند از این نوع سشوار استفاده می ‌کنند، زیرا به دلیل استفاده یون در این سشوار به موهای نازک و کوتاه صدمه وارد می‌ کند. سشوارهای یونی می‌ تواند ترکیبی از سرامیک، تیتانیوم و تورمالین باشد.

اگر با مشکل کار نکردن سشوار مواجه هستید کلیک کنید.

 • سشوار سرامیکی

سشوارهای سرامیکی المنت حرارتی سرامیکی دارند و به همین دلیل گرمای یکنواختی را تولید می ‌کنند. با انتشار گرمای یکنواخت موهای شما هم آسیب کمتری می ‌بیند. گرمای سشوارهای سرامیکی در ساقه مو نفوذ کرده و به همین دلیل سریع‌ تر موهای شما خشک می ‌شوند و در نتیجه در وقت خود صرفه‌جویی می‌ کنید. اگر سشواری می‌ خواهید که هم حالت ‌دهنده و هم خشک‌ کننده باشد یا مدام موهای خود را با سشوار خشک می‌ کنید انتخاب مناسب شما سشوارهای سرامیکی خواهد بود.

علاوه بر اینکه برای هر نوع مویی مناسب بوده و آن را براق، لخت و ابریشمی می‌ کند. گرما را حتی می‌توان روی سطح پخش ‌کننده این سشوار هم احساس کرد. علاوه بر صرفه‌جویی در وقت، سشوارهای سرامیکی مصرف برق کمتری هم دارند. همچنین یون تولید نکرده و به موها صدمه ای وارد نمی ‌کنند.

 • سشوار تورمالین

معنی تورمالین در لغت یک ماده معدنی چندرنگ می باشد که دارای خواص پیروالکتریک و پیزوالکتریک است و همچنین به عنوان یک سنگ قیمتی شناخته می‌شود. ماده معدنی تورمالین هم یون‌ های بار منفی و هم گرمای مادون قرمز تولید می ‌کند. بهتر است در راهنمای خرید سشوار به این نکته اشاره کرد که این سشوار به نسبت باقی سشوارها قدرت بالاتری دارد و با سرعت بیشتری هم کار می ‌کند.

در این نوع سشوارها تورمالین به مولکول های کوچک خرد شده و در داخل سشوار به کار رفته است. سشوار تورمالین همانند سشوار آیونیک برای موهای کوتاه و نازک مناسب نیست، زیرا یون‌ های موجود در آن به موها آسیب می ‌رسانند البته به نسبت باقی سشوارهای معرفی شده ایمن ‌تر و بی ‌صداتری هستند و برای موهای ضخیم و موخوره دار مناسب هستند. پس می ‌توانید هنگام استفاده از آن مطمئن باشید.

 • سشوار تیتانیوم

نوع دیگری از سشوارها در راهنمای خرید سشوار، سشوارهای تیتانیوم هستند که به این دلیل به این نام شناخته می ‌شوند که سیم پیچ حرارتی آن‌ها از فلز تیتانیوم ساخته شده است. این نوع سشوار از سشوارهای نامبرده شده بسیار سریع‌ تر بوده اما یک عیب دارد و آن هم این است که برای موهای نازک و کوتاه مناسب نیستند، زیرا دمای تولید شده از این سشوار به موهایتان آسیب می رساند. سازنده این نوع از سشوار بیشتر شرکت Conair است که به سبک وزن بودن معروف هستند.

دسته بندی دیگر سشوارها در راهنمای خرید سشوار

 البته علاوه بر این موارد سشوارها به طور کل 4 نوع مختلف دارند که عبارتند از حرفه ‌ای، نیمه حرفه‌ ای، خانگی و مسافرتی که خود این 4 دسته به 2 دو دسته معمولی و چرخشی تقسیم می ‌شود. سشوارهای دستی یا مسافرتی متداول ‌ترین نوع هستند و سشوارهای دیواری یا هتل معمولاً برای هتل‌ ها، تفرجگاه ‌ها و حتی سفرهای دریایی طراحی می ‌شوند که در دسته حرفه ‌ای و نیمه ‌حرفه ‌ای قرار می ‌گیرند.

برای اطلاعات بیشتر درباره بهترین برندهای سشوار کلیک کنید.

نکات مهم هنگام خرید سشوار

اگر قصد خرید سشوار مناسب را دارید نکات خرید سشوار باید به دقت مورد توجه قرار بگیرد تا عملکرد مورد نظرتان را ارائه دهد.

نکات لازم که باید در هنگام خرید سشوار به آن توجه کنید عبارتند از:

 • توان موتور سشوار، میزان حرارت و به طور خلاصه قدرت سشوار
 • به چه میزانی در تولید یون توانایی دارد.
 • سه دکمه کلیدی تنظیم حرارت، تنظیم سرعت و باد سرد را داشته باشد که بتوانید درجه مناسب را انتخاب کنید.
 • هرچه اندازه سیم برق بیشتر باشد استفاده راحت ‌تری دارد.
 • سعی کنید هنگام خرید به اندازه و وزن سشوار دقت کنید. هرچه وزن کمتری داشته باشد حمل آن حتی برای مسافرت آسان ‌تر بوده البته وزن بیشتر گاهی قدرت بیشتر دارد.
 • نوع موتور و وات سشوار که نشان ‌دهنده‌ ی قدرت آن است.
 • المنت سشوار (عموماً نیکل یا سرامیک هستند.)
 • داشتن پخش کننده و قطعات متمرکزکننده هوا
راهنمای جامع و کامل برای خرید سشوار

پاسخ به چند سوال اساسی در راهنمای خرید بهترین سشوار

 • سشوار خوب چه ویژگی باید داشته باشد؟

اگر موهای شما آسیب دیده نیست در راهنمای خرید سشوار توصیه می شود، سشواری با توان 1800 یا بیشتر را انتخاب کنید، زیرا سشوارهای کم توان بیشتر می سوزنند و دلیل آن وارد کردن فشار زیاد بر عملکرد موتور می ‌باشد.

 • آیا سشوار گران قیمت تفاوتی ایجاد می‌ کند؟

تفاوت اصلی بین سشوارهای ارزان و گران قیمت در فناوری آن‌ها است. برای مثال بسیاری از مدل های بالاتر از سیستم سرامیکی در سیستم گرمایش خود استفاده می ‌کنند که یعنی سشوار گرمای ملایم‌ تری ایجاد کرده و آسیب کمتری به موهای شما می ‌رساند.

 • سشوارهای برتر سال 2020 کدامند؟

سشوار حرفه‌ای پرومکس مدل 7200 که به عنوان بهترین سشوار سال 2020 شناخته شد، سشوار سایونا مدل SY-1300، بورین مدل BR-2033، روزیا مدل HC8301، رمینگتون مدل AC8002 Keratin Protect، سشوار حرفه ای جیمی مدل GM130

5/5 - (1 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *