اشتراک گذاری

علت داغ نشدن اتو مو

داغ نشدن اتو مو یکی از مشکلات رایجی است که همه کاربران ممکن است با آن مواجه شده باشند. اگر شما هم در هنگام استفاده از این دستگاه، متوجه نداشتن حرارت اتو مو شدید، باید دلیل آن را یافته و برای حل این مشکل اقدام کنید. در این بخش از سری مقالات تعمیر اتو مو دلایلی را که می توانند موجب نداشتن حرارت اتو مو شوند، نام می بریم و در مورد هر یک از آن ها توضیح می دهیم.

داغ نشدن اتو مو

بررسی دلایل نداشتن حرارت اتو مو

1. وجود ایراد در اتصال برق

  • وقتی با مشکل داغ نشدن اتو مو مواجه می شوید، اولین کاری که می کنید، اتصالات برق را بررسی نمایید. برای این کار موارد زیر را امتحان کنید.
  • شاید کابل به درستی وصل نشده یا مشکلی در پریز وجود داشته باشد.
  • ممکن است ایرادی در کابل به خصوص در مناطق اتصال کابل به دوشاخه یا اتو مو وجود داشته باشد.
  • علاوه بر این ها دکمه دستگاه اتو مو را هم بررسی کنید و مطمئن شوید کلید درست کار می کند.

2. مشکل در سیم کشی داخلی

سیم کشی اتو مو یکی دیگر از موارد مهمی است که ایراد در آن ممکن است شما را با نداشتن حرارت اتو مو مواجه کند. برای حل این مشکل نیاز به تعمیرکار حرفه ای دارید تا قسمت هایی از سیم کشی را که دارای مشکل است تعمیر یا تعویض کند.

برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید: علت روشن نشدن اتو مو

3. مشکل در ترموستات

ترموستات دمای اتو مو را کنترل می کند و موجب می شود که دستگاه در یک دمای خاص تنظیم می شود. اگر ترموستات دچار مشکل شود، ممکن است اتو مو بیش از گرم گردد، یا این که موجب نداشتن حرارت اتو مو شود. برای حل مشکل نداشتن حرارت اتو مو به دلیل خرابی ترموستات باید به تعمیرکار مرجعه کنید، تا آن را تعمیر یا تعویض کند.

4. آسیب دیدن یا خرابی المنت

المنت یک قطعه گرمایشی است که مسئول گرم کردن هر دستگاه الکتریکی از جمله صفحات اتو مو است. آسیب دیدن المنت موجب نداشتن حرارت اتو مو می شود. برای برطرف کردن مشکل خرابی المنت باید آن را به تعمیرکار حرفه ای بسپارید.

5. جمع شدن گرد و خاک یا زنگ زدگی

با مرور زمان و استفاده از اتو مو، ممکن است صفحه های آن کثیف شوند یا دچار زنگ زدگی گردند. تجمع آلودگی یا زنگ زدگی ممکن است موجب نداشتن حرارت اتو مو شود. برای دوری از ایجاد این مشکل بهتر است در فاصله های زمانی مشخص صفحات اتو مو را تمیز کنید و نیز بررسی کنید که جایی از آن ها زنگ زدگی نداشته باشند.

6. مسدود شدن فیلتر

اگر گرد و غبار یا مو در فیلتر اتو مو جمع شود، موجب مسدود شدن فیلتر هوا شده و موجب نداشتن حرارت اتو مو می گردد. بنابراین سعی کنید به طور منظم فیلتر را تمیز کنید، تا با چنین مشکلی روبرو نشوید.

Rate this post

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *