اشتراک گذاری

تعمیر سشوار جانسون

تعمیر سشوار جانسون یکی از خدمات تخصصی ارائه شده در نمایندگی تعمیر لوازم آرایشی برقی است که توسط کارشناسان مجربی که در این مرکز حضور دارند انجام می شود. کارشناسان تعمیرات لوازم برقی در این مرکز به صورت کامل خدمات تعمیر و عیب یابی سشوار از صفر تا صد را ارائه داده و با استفاده از ابزارهای تخصصی به همراه تجربه بالایی که دارند، انواع تعمیرات سشوار جانسون را انجام می دهند. از آنجا که سشوارهای برند جانسون از جمله پرکاربرد ترین مدل های بازار هستند، در ادامه این مطلب به مهم ترین موارد در تعمیر سشوار جانسون می پردازیم.

تعمیر سشوار جانسون

مهم ترین دلایل خرابی سشوار جانسون

هر دستگاهی طول عمر مشخصی دارد؛ اما به هر حال برخی اقدامات، موجب کاهش طول عمر دستگاه شده و مشکلاتی را در سشوار های جانسون به وجود می آورند. از جمله این موارد می توان به گزینه های زیر اشاره کرد:

 • نوسانات برقی
 • نفوذ آب به درون دستگاه
 • زمین خوردن یا وارد شدن ضربه به بدنه سشوار
 • استهلاک دستگاه و فرسودگی قطعات مختلف درون آن خصوصا سیم کشی ها و مدارهای سشوار

برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید: دلایل کار نکردن سشوار

رایج ترین مشکلات سشوارهای جانسون

در کل هر سشواری ممکن است بسته به مدل و ساختاری که دارد و قطعاتی که برای ساخت آن مورد استفاده قرار گرفته اند، دچار یک سری مشکلات شود. با این حال در برخی مدل ها بعضی از مشکلات و خرابی ها به شکل رایج تری مشاهده می شود. در خصوص سشوار های برند جانسون بیشتر مشکلاتی که دیده می شود مربوط به المنت و موتور دستگاه است. داغی بیش از حد بدنه و روشن نشدن سشوار از جمله مشکلاتی هستند که در سشوارهای برند جانسون دیده می شوند.

 • داغ شدن بیش از حد بدنه

یکی از مشکلاتی که در اکثر سشوارها از جمله برند جانسون مشاهده می شود، داغ شدن بیش از حد بدنه این دستگاه است. در این شرایط معمولا ترموستات دچار مشکل شده و باید این قطعه عیب یابی شود. ترموستات در واقع میزان حرارتی که در مدار جریان می یابد را کنترل می کند تا به این ترتیب، مانع از داغ شدن بیش از حد سشوار و بدنه آن شود. در نتیجه با خراب شدن ترموستات، دستگاه بیش از حالت عادی داغ می شود و می تواند به سایر قطعات از جمله موتور نیز آسیب برساند. در نتیجه برای تعمیر سشوار جانسون باید ترموستات دستگاه توسط تعمیرکار بررسی شده و تعمیر یا تعویض گردد.

 • روشن نشدن سشوار

زمانی که سشوار روشن نمی شود، می توان به دنبال دلایل مختلفی گشت. ممکن است سیم کشی های داخلی سشوار دچار اتصالی یا قطعی شده باشند. گاهی هم سیم و دوشاخه سشوار خراب شده و نیاز به تعمیر یا تعویض دارند. معمولا در این شرایط، سیم دارای پارگی یا ظاهری معیوب است. در بدترین حالت نیز به دلیل آسیب های وارد شده به سشوار، خصوصا نوسانات برقی، موتور سشوار دچار آسیب دیدگی شده و از کار می افتد. در نتیجه خرابی موتور قطعا دستگاه منبع راه انداز اولیه خود را از دست می دهد و روشن نمی شود. در این شرایط باید تعمیر موتور سشوار جانسون به صورت تخصصی توسط یک تعمیرکار مجرب انجام شود.

علت قرمز شدن المنت سشوار را از این قسمت بخوانید.

 • تعمیر المنت سشوار جانسون

یکی از قطعات بسیار حساس و مهم در سشوار، المنت است. این قطعه با قرارگیری در مسیر موتور، باد تولید شده را به باد گرم تبدیل می کند. در نتیجه اگر المنت دچار مشکل شود، باد گرم در سشوار تولید نمی شود. المنت ها از یک سری رشته های سیمی نیکلی و آلومینیومی تشکیل شده اند و به شدت در معرض خرابی قرار دارند. گاهی اوقات المنت ها قرمز نمی شوند یا این که سیم اطراف آنها دچار مشکل می شود. از طرفی در برخی مدل ها ممکن است جریان قطع حرارتی دچار مشکل شود. در نهایت پارگی المنت می تواند موجب بروز مشکل در کارکرد سشوار شود. برای تعمیر سشوار جانسون در صورت خرابی المنت باید به مدل المنت سشوار توجه کرد. علاوه بر این باید با توجه به نوع المنت و میزان خرابی آن، یا آن را تعمیر کرد یا این که با تعویض المنت های سشوار مشکل دستگاه را برطرف نمود.

خدمات تخصصی تعمیرات سشوار جانسون

بسته به اینکه کدام قطعه در سشوار دچار مشکل شده باشد، لیست خدمات تعمیر سشوار جانسون شامل موارد زیر می شود:

 • تعمیر یا تعویض المنت سشوار جانسون
 • انجام تنظیمات موتور یا عیب یابی و تعمیر موتور سشوار جانسون
 • تعمیر و تعویض فیلتر های سشوار
 • تعمیر فن در سشوار جانسون
 • تعمیر و تعویض ترموستات در سشوار های جانسون
 • تعمیر دکمه های سشوار یا تعویض آنها
 • تعمیر دستگاه در صورت داغ شدن بیش از حد بدنه آن
 • تعمیر و عیب یابی مدار ها و سیم کشی های برقی سشوار و تعویض آنها در صورت لزوم
 • عیب یابی دستگاه در صورت داشتن صدای بیش از حد و تعمیر قطعات معیوب مرتبط با این سر و صدا
 • تعمیر و تعویض دوشاخه سشوار جانسون
تعمیر سشوار جانسون

روند تعمیر سشوار جانسون

برای تعمیرات سشوار جانسون باید تعمیرکار به خوبی با این دستگاه و بخش های مختلف آن آشنا باشد. در وهله نخست، آشنایی با قطعات مختلف سشوار و نقش آنها اهمیت دارد. در مرحله بعدی نیز تعمیرکار باید بداند در صورت بروز مشکلات مختلف در سشوار، احتمالا کدام قطعه دچار خرابی و آسیب شده است. برای این منظور حتما آشنایی با مدل های مختلف سشوار های جانسون، نقشه ساختاری و سیم کشی داخلی این سشوارها، نوع المنت ها و دیودهایی که در سشوار مورد نظر به کار رفته است، اهمیت بسیار زیادی دارند. در نهایت نیز باید با رایج ترین مشکلاتی که در سشوارهای جانسون مشاهده می شوند آشنا باشد تا بتواند کار عیب یابی و تعمیر این دستگاه ها را در سریع ترین زمان ممکن و با کم ترین هزینه انجام دهد. در مواردی نیز باید برای تعمیر سشوار جانسون برخی از قطعات آن تعویض شود.

Rate this post

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

2 پاسخ

  1. سلام دوست عزیز. جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

علت شارژ نشدن اپیلاتور
مزایا و معایب اپیلاتور
مزایا و معایب اپیلاتور
خرید اپیلاتور
راهنمای خرید اپیلاتور
کار نکردن موتور سشوار
علت کار نکردن موتور سشوار
گرمای بیش از حد سشوار
علت گرمای بیش از حد سشوار
خوب گرم نشدن سشوار
علت خوب گرم نشدن سشوار